Projekto "Efektyvus nespecializuotų visuomenės narių mokymas" vykdymo veikla ir akimirkos iš susitikimų

Seminaras „Inovatyvios ir efektyvios priemonės darbo rinkai: išbandykime patys“

VšĮ Socialinių inovacijų centras Kovo 28 dieną iškilmingai užbaigė ETOS projektą ir surengė seminarą besidomintiems efektyviais darbo būdais:  “Inovatyvios ir efektyvios priemonės darbo rinkai: išbandykime patys”.

Nors žmonių susirinko ne itin daug, tačiau visi buvo susidomėję pristatomais produktais. Po susitikimo jie maloniai pasisiūlė paskleisti informaciją savo turimiems kontaktams, kuriems tai gali būti aktualu.

Didžiausias dėmesys skirtas ETOS metodologijai ir sertifikavimo sistemai. Dalyviai nešykštėjo klausimų pranešėjams (kas ir įrodo temos aktualumą): kaip tapti Profesinio rengimo instruktoriumi? Kaip pradėti metodologijos įgyvendinimą? Kaip motyvuoti darbdavius įsileisti į savo įmonę visuomenės atstumtuosius? Ir kt., taip pat noriai dalinosi praktiniais patarimais, į kuriuos atsižvelgsime ateityje.

Be to, SIC pristatė ir kitų panašių vykdomų ar jau įvykdytų Mokymosi visą gyvenimą programos projektų rezultatus. Visi dalyviai gavo padalomąją medžiagą apie pristatytus projektus (tikslai, uždaviniai, rezultatai, kontaktai). Nors ETOS metodologijos knygos savo dalyviams dar šiai dienai negalėjome atiduoti, nes ji vis dar spaustuvėje, tačiau dalyviai paliko savo pašto adresus, kuriais knyga bus išsiųsta.

Susitikimas buvo puiki galimybė išgirsti “žmonių iš realybės” nuomones apie mūsų sukurtus produktus ,gauti naujų idėjų pasiūlymų, užmegzti  naudingų kontaktų. Mes tikimės, kad mūsų bendradarbiavimas bus tęsiamas ir toliau naudojantis ETOS metodologija.


Paskutinis ETOS projekto partnerių susitikimas Birmingeme

Kovo 20-21 dienomis VšĮ Socialinių inovacijų centro socialinių programų koordinatorė Asta Jasiulionienė dalyvavo paskutiniame ETOS projekto partnerių susitikime. Susitikimo metu buvo sudėti visi taškai ant I – apibendrinti pasiekimai, apkalbėtos naujos galimybės ateityje, suplanuoti baigiamieji darbai.

Kovo 21 dieną Birmingeme vyko baigiamasis seminaras, kurio metu dalyviams buvo pristatyta Lietuvos, Lenkijos, Bulgarijos, Italijos ir Graikijos bedarbystės mažinimo ir naujų darbų vietų kūrimo politika. Erika Grasso, projekto koordinatorė seminaro dalyvius supažindino su ETOS metodologija ir sertifikavimo sistema. Be to, projekto partneriai noriai pasidalino savo gerąja patirtimi apie EU projektų valdymą, paraiškų teikimą ir kitas subtilybes. Po seminaro daugelis apsikeitė kontaktais, gavo naujų idėjų ir seminaro salę paliko su šypsena.

Na, o ETOS partnerių komanda tikis, kad jų keliai dar susikirs!


E.T.O.S. jau finišo tiesiojoje!

Lapkričio 6-9 dienomis (2013) VšĮ Socialinių inovacijų centro atstovės Rita Brijūnaitė ir Asta Jasiulionienė svečiavosi svetingajame Turine, Italijoje. Projekto E.T.O.S. koordinatoriai „FORMATER“  į penktąjį partnerių susitikimą sukvietė gražią puokštę atstovų iš visos Europos: Italijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Bulgarijos ir Lietuvos.

Nepaisant puikaus itališko oro, partneriai susitelkė rimtam darbui.

Penkis  mėnesius (gegužė  - rugsėjis) šešiose projekto partnerių šalyse buvo vykdomi bandomieji praktiniai kursai ilgalaikiams bedarbiams. VšĮ Socialinių inovacijų centras buvo atsakingas už praktinių kursų įgyvendinimo koordinavimą ne tik Lietuvoje, bet ir Bulgarijoje, Lenkijoje, Italijoje, Graikijoje, Jungtinėje Karalystėje. Kursų metu darbdaviai priėmė praktikuotis  mažiausiai 24 asmenis, kurie kursų metu įgijo naujų darbinių įgūdžių. Mokymų dalyviams po virėjo, sekretorės, valytojo, padavėjo, renginių organizatoriaus, rūbų modeliuotojo ar kt. praktikos buvo įteikti sertifikatai, liudijantys jų pasiektus rezultatus.

Mokymų metu svarbų vaidmenį atliko profesinio rengimo vadovai ir praktinių apmokymų vadovai, dirbantys pasirinktoje įmonėje. Taikydami E.T.O.S projekto metu parengtą gidą/metodologiją jie padėjo ilgalaikiams bedarbiams sėkmingai įgyti naujų gebėjimų darbe.

Penktojo projekto ETOS susitikimo pradžioje Asta Jasiulionienė išsamiai pristatė bandomųjų praktinių kursų eigą ir rezultatus šešiose šalyse. Didžiausias dėmesys buvo skirtas dalykams, kurie nevyko sklandžiai arba susilaukė daugiausiai kritikos. Visi drauge aptarė, ką reikia keisti ETOS metodologijoje ir kuo papildyti, kad leidinys taptų dar labiau patrauklesnis ir patogesnis praktiniam naudojimui.

Susitikimas buvo vaisingais priimtais sprendimais. Erika Grasso (projekto koordinatorė) sudėjo visus taškus ant „i“ ir įtemptas darbo kalendorius iki projekto pabaigos tapo daug aiškesnis. Nors projekto paraiškoje buvo numatyti tik 5 susitikimai, tačiau perskaičiavus biudžetą labai rimtai apsvarstyta galimybė surengti tarptautinę konferenciją kovą Jungtinėje Karalystėje (Birmingeme).

Atsisveikinimas nebuvo liūdnas bet viltingas – „galbūt dar pasimatysime Birmingeme. Ten ir apibendrinsime viską, kas buvo nuveikta!“.


2013 m. kovo 18-19 d. - 4-asis tarptautinis ETOS projekto partnerių susitikimas

Įvyko ketvirtas projekto ETOS (efektyvus nespecializuotų visuomenės narių) tarptautinis partnerių susitikimas.

Susitikime dalyvavo partneriai iš Jungtinės Karalystės, Graikijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Lietuvos. VšĮ Socialinių inovacijų centrą atstovavo projektų vadovas Benas Gudinavičius ir socialinių programų koordinatorė Asta Jasiulionienė. Jie pristatė projekto bandomųjų mokymų kursų organizavimo ir atsiskaitymo strategiją, kuri turės būti įgyvendinta artimiausiu metu.

Projekto koordinatoriai iš Italijos – FORMATER – pristatė projekto veiklų eigą, analizavo ir vertino padarytus darbus. Projekto partneriams svarbu buvo išsiaiškinti, kokias veiklas reikia atlikti per likusį projekto laikotarpį.

Didžiausias dėmesys susitikime buvo skiriamas kuriamiems produktams – darbo knygoms, kuriose pateikta suaugusiųjų įgūdžių sertifikavimo sistemai, bei pristatyti priedai, skirti naudoti bandomųjų mokymų kursų metu.

Susitikimo šeimininkai – VsI Socialiniu Inovaciju centras – suorganizavo vizitą į Šiaulių “Žaliūkių malūną”, kur svečiai išgirdo apie lietuviškas Velykų tradicijas bei kepė šventinį Velykų pyragą. Be to, Asta ir Benas suorganizavo partneriams kelionę į kryžių kalną, kuris jiems paliko didelį įspūdį.

Susitikimo pabaigoje nutarta, kad sekantis partnerių susitikimas bus organizuojamas 2013 m. lapkričio 7-8 d. dienomis Turine, Italijoje.


 

2012 m. rugsėjo 9-12 d. – susitikimas Graikijoje, Atėnuose (III)


Trečią kartą Atėnuose (Graikija) susitiko projektą "Efektyvus nespecializuotų visuomenės narių mokymas" (ETOS) vykdantys partneriai. Duncan Chamberlain ir Erika Grasso, projekto partneriai iš Jungtinės Karalystės ir Italijos, pristatė preliminarią parengto "Mokymų metodologijos ir įgūdžių sertifikavimo vadovo" versiją. Susitikimo dalyviai, suskirstyti į keletą darbo grupių, teikė pasiūlymus, kaip būtų galima pakoreguoti pateiktą vadovo versiją.
Susitikimo metu aptarti instruktorių mokymai, kurie kiekvieno partnerio šalyje truks 40 dienų. Projekto išorinio vertinimo ekspertė Maria Malapetsa patarė vykdant bandomuosius mokymus atkreipti dėmesį į stipriąsias ir silpnąsias puses, į kurias atsižvelgus būtų galima tobulinti mokymų turinį. 
Susitikimo pabaigoje susitarta, ką kiekvienas partneris turėtų atlikti iki sekančio susitikimo, vyksiančio 2013 m. kovo 18-19 dienomis Lietuvoje.  

 


2011 m. lapkričio 28-29 d. – susitikimas Lenkijoje, Lodzėje (I)


VšĮ Socialinių inovacijų centro direktorė Aušra Benikienė ir vadovas plėtrai Gražvydas Litvinas dalyvavo pirmajame projekto „Efektyvus nespecializuotų visuomenės narių mokymas“ (ETOS) partnerių susitikime.
Susitikimo metu prisistatė  ir su savo organizacijų veikla supažindino visi 10 projekte dalyvaujantys partneriai. Projekto koordinatoriai, profesinio mokymo agentūra Formater Vercelli iš Italijos, visus projekto dalyvius supažindino su projekto administravimo taisyklėmis, kiekviena organizacija pasiskirstė veiklomis, už kurias bus atsakingos. Susitarta ir dėl kito susitikimo, kuris vyks kitų metų balandžio mėnesį Bulgarijoje, Varnos mieste.