NEĮGALIŲJŲ GALIMYBIŲ IR ĮSIDARBINIMO PROCESO GERINIMAS
NEĮGALIŲJŲ GALIMYBIŲ IR ĮSIDARBINIMO PROCESO GERINIMAS
Projekto pavadinimas: „Neįgaliųjų galimybių ir įsidarbinimo proceso gerinimas“
Programa: ERASMUS + K2
Projekto santrauka:
Pagal ES 2010-2020 m. Neįgaliųjų Strategiją, apie 80 mln. ES gyvenančių žmonių turi lengvą ar sunkią negalią. Apie 47% jų dirba, palyginti su 72% asmenų, neturinčių neįgalumo. Kliūtys, su kuriomis susiduria neįgalieji (pvz., apsunkinta galimybė gauti mokymus ar įsidarbinti) didina jų socialinę atskirtį. Mažesnis įsidarbinimo ir išsilavinimo lygis veda prie gyvenimo sąlygų, kurios siekia arba yra žemesnės nei skurdo riba. Šiuo metu Europos Sąjungoje gyvena maždaug 4 milijonai žmonių, kurie turi protinę negalę ar kitus su intelekto nepakankamumu susijusius sutrikimus. Jų nedarbo lygis yra daugiau nei du kartus didesnis lyginant su bendra populiacija. Nepaisant teisės aktų, įgalinančių įdarbinimo procesą ir mažinančių diskriminaciją ir nepaisant finansinių paskatų darbdaviams, daugelyje ES šalių asmenų, turinčių protinę negalę, įdarbinimo lygis vis dar yra mažas. Lyginant su Austrija, Jungtine Karalyste, Portugalija, Lietuvoje neįgaliųjų į(si)darbinimo padėtis yra 30 % prastesnė.
Projektu siekiama sugeneruoti ir išbandyti novatoriškus metodus, kuriais bus gerinamos jaunų žmonių, turinčių protinę negalę ar su intelekto nepakankamumu susijusius sutrikimus, įsidarbinimo galimybės, taip sukuriant pagrindą jų įsitraukimui į darbo rinką ir visuomenę.
Projekto tikslas: gerinti jaunų žmonių, turinčių protinę negalę bei kitus su intelekto nepakankamumu susijusius sutrikimus, gyvenimo kokybę ir gerovę.
Projekto uždaviniai:
Sukurti inovatyvias, specifines mokymų metodikas, padėsiančias sėkmingai įsidarbinti;Raginti įmones imtis aktyvesnių priemonių, įdarbinant asmenis su proto negalia;Skatinti verslų mąstymą, kompetencijas ir galimybes.
Partneriai:
Consorzio Sir Solidarieta in rete (SIR), ITALIJA
INOVA CONSULTANCY LTD, DIDŽIOJI BRITANIJA
THESSALY UNIVERSITETAS – UTH, GRAIKIJA
FENACERCI, PORTUGALIJA
Die Querdenker, AUSTRIJA
Socialinių inovacijų centras (SIC), LIETUVA
R.Q.SRL, ITALIJA
Melazeta srl, ITALIJA
Naujienos
👉On October 15th, there will be the final conference of the European Project EDGE promoted by the Consorzio Sir (Erasmus Plus Programme) in collaboration with institutions and organizations from different countries: UK, Portugal, Greece, Austria and Lithuania. In this occasion we will share the results and the outcomes of the different areas of the project.
👉EDGE allowed to test innovative approaches to promote the inclusion of young people with intellectual and relational disabilities in the labor market, through innovative and effective training methodologies for job placement, the development of an entrepreneurial mindset, as well as the improvement of skills for self-employment.
👉In fact, training courses on mindfulness, training and support for job placement and self-employment have been carried out and an interactive game designed to "train" young people to develop the skills needed for work has been created.
Companies were also involved, supporting them in creating more inclusive working environments through innovative tools such as the "Inclusive Companies Handbook" and the possibility of obtaining the Edge brand as a certification of Inclusive Company.
2021-08-04
Labai visus kviečiame išbandyti projekto EDGE sukurtus intelektinius produktus
Projekto EDGE tikslas – sukurti ir išbandyti novatoriškus metodus, skirtus intelekto sutrikimų turinčių jaunuolių įsidarbinimo galimybėms skatinti, sukuriant pagrindą jų įtraukimui į darbo rinką ir visuomenę.
EDGE HOME yra ne tik platforma, bet ir vieta, kur gali susitikti ne tik jaunimas ir jų šeimos nariai, bet ir instruktoriai bei mentoriai, ieškantys būdų, kaip pasidalyti panašių problemų sprendimais.
Nieko nelaukdami, spauskite šią nuorodą ir išbandykite👉 https://www.edge-erasmus.eu/courses/lt/...
#edge #intelektiniaiproduktai #intelektosutrikimai #zaidimas #mokytis #produktas #studentas #instruktorius #verslomentorius
2021 balandžio mėnesio naujienlaiškis
Nemokami nuotoliniai mokymosi kursai
VšI Socialinių inovacijų centras vykdo Erasmus+KA202 projektą
,,EDGE-Enhancing Disabled-people Greatness and their Employability”
Projekto tikslai: gerinti jaunų žmonių, turinčių protinę negalę įsidarbinimo galimybes, naudojantis inovatyviomis specifinėmis metodikomis;
Raginti įmones imtis aktyvesnių priemonių, įdarbinant asmenis su proto negalia;
Skatinti verslų mąstymą, kompetencijas ir galimybes.
Kviečiame pasimokyti nutoliniu būdu apslankius svetainėje https://www.edge-erasmus.eu/lt/category/outcomes-lt/
Dauguma mokymo programų ir žadimas yra tinkami naudoti nuotoliniu būdu per „EDGE HOME“ platformą.
Prašome nemokamai užsiregistruoti platformoje: spustelėkite„ EDGE HOME , nurodant kas Jūs esate - vartotojas, instruktorius, „mentorius“, „įmonė“ ir kt.
Užsiregistravę, eikite į VEIKSMAI , rinkitės norimą produktą, ir vykdykite instrukcijas, kad sužinotumėte daugiau apie jus dominantį turinį.
Sėkmės
EDGE Erasmus+ Projekto – Naujienlaiškis. 2020 lapkritis
EDGE Erasmus +“ projekto partneriai pasveikina jus skaitant mūsų ketvirtąjį naujienlaiškį. Paskutinį kartą savo naujienlaiškį parengėme dar 2020 m. kovo mėn., kai buvo neaišku, kas bus ateityje. Pritaikius ir pakeitus darbo būdą, EDGE projektas ir toliau gali sėkmingai remti savo tikslinę grupę!
Ką mes įvykdėme ?
Dirbame nuotoliniu būdu
Pakeitę savo darbo būdus , t.y. tiesioginį kontaktą į nuotolinį darbą, mes, kaip ir kiti partneriai, galėjome saugiai organizuoti mokymus. Visai neseniai kai kurie partneriai šalyse, kuriose „Covid-19“ rodikliai mažėja, galėjo organizuoti tiesioginį ir socialiai saugų mokymą.
Taip pasielgė partneriai Die Querdenker (Austrija), kurie nuo gegužės pabaigos vėl galėjo praktiškai orientuotus mokymus atlikti vietoje. Visiems dalyviams buvo didelis iššūkis išmokyti intelekto sutrikimų turinčius jaunus žmones griežtų saugos taisyklių ir kartu jų laikytis atliekant kasdienį darbą ir mokymą. Tai buvo gera sėkmė ir suteikė jaunimui svarbių įgūdžių ateičiai.
Be to, projekto partneriai surengė dėmesingumo mokymus, ypatingą dėmesį skirdami dabartiniams įgūdžiams ir būdams, kuriais asmenys galėtų ugdyti atsparumą ir pasitikėjimą. Be to, šiuo metu partneriai rengia verslumo mokymus asmenims, turintiems ID. Instruktorių, mentorių ir mokytojų mokymai taip pat vyksta šalyse partnerėse. Partneris „Inova Consultancy“ (Didžioji Britanija) vykdo šiuos interaktyvius užsiėmimus per „Zoom“ platformą, įtraukdami visus į diskusijas ir dalyvaudami diskusijose, kad padėtų mokytis asmenims su ID ir palaikytų mentorius bei instruktorius.
Panašiu būdu, pasinaudodami „Microsoft Teams“ programa, UTH surengė keturis internetinius mokymus, kuriuose dalyvavo instruktoriai, verslo mentoriai ir tarpininkai-mokytojai iš UTH. Tarp skirtingų užsiėmimų dalyviai turėjo pakankamai laiko mokytis ir gilinti žinias iš kelių vadovėlių. Užsiėmimų metu UTH darbuotojai pristatė projektą ir jo tikslus, o dalyviai buvo orientuoti į tolesnį jo tyrimą. Gauti atsiliepimai buvo labai geri, o dalyviai pareiškė norą kasdieniniame darbe naudoti sąmoningumu darbe pagrįstas programas. UTH pradėjo parengiamuosius darbus būsimam EDGE verslumo programos įgyvendinimui. Pernai liepą „Consorzio SiR“ nuotoliniu būdu mokė pirmuosius „Verslo mentorius“, kad padėtų asmenims su ID vystyti verslumo kelią. Šių užsiėmimų metu įgytus įgūdžius ir pratimus verslo mentoriai pritaikys praktiškai.
eCampus“ nusprendė dalytis ir viešinti EDGE projekto turinį organizuodami internetinį seminarą, kuriame prof. Fiorella Vinci pristatys studentams, kolegoms ir suinteresuotosioms šalims parengtą vadovą.
Šis renginys numatytas gruodžio 16, 2020.
Konferencija
Rugsėjo mėnesį VšĮ „Socialinių inovacijų centras“ surengė visos dienos konferenciją su apvaliojo stalo diskusijomis, susijusiomis su inovatyviu jaunimo, turinčio ID, mokymu. Visi dalyviai buvo profesionalai, dirbantys su asmenimis, turinčiais negalią, instruktoriai ir pedagogai iš vietos švietimo įstaigų. Konferencija vyko tam, kad jie suprastų EDGE potencialą ir sukurtų dirvą EDGE cirkuliacijai, taip pat susumavo specialistų išsakytas mintis, kad būtų galima geriau pritaikyti tolesnius veiksmus atsižvelgiant į poreikius ir konkrečius iššūkius. Dalyviai taip pat turėjo galimybę ištirti EDGE įrankius.
Kuo galima naudotis:
Visų partnerių dėka šiuo metu yra ši medžiaga: trumpas vadovas Instruktoriams, kaip organizuoti EDGE mokymo sesijas, vadovai / mokymo medžiaga tiek instruktoriams, tiek jauniems žmonėms, turintiems ID, ir 4 papildomi išsamūs internetiniai seminarai. Visą priemonių rinkinį galima rasti internete www.edge-erasmus.eu/courses.
Galiausiai viskas jau beveik paruošta pradėti išbandyti „Melazeta“ (Italija) sukurtą internetinį žaidimą, kuris gali imituoti darbo kontekstą, padėdamas jauniems žmonėms, turintiems ID, ugdyti asmeninius įgūdžius, naudingus jų darbo vietoje. Tuo pačiu metu pateikiamas „eCampus“ universiteto (Italija) parengtas „EDGE vadovas įtraukiančioms įmonėms“ vadovas, skirtas įmonėms pateikti gaires, kaip įgyvendinti įmonių įvairovės valdymo strategijas.
Daugiau informacijos rasite sekdami „Facebook“ puslapį (www.facebook.com/EDGEErasmusProject) arba apsilankę projekto svetainėje (www.edge-erasmus.eu).
Ačiū, kad skaitėte! Linkime jums, jūsų šeimoms ir draugams saugiai leisti laiką!
2020 07 09
2020 metų liepos 9 d. VšĮ Socialinių inovacijų centro darbuotojos Pakruojo neįgaliųjų draugijoje vykdė eilinį projekto ,, Pasirink, pasiek, išlaikyk“ grupinį užsiėmimą, kurio metu pristatė ne tik lietuviškus, bet ir tarptautinius projektus, TARP JŲ IR EDGE:
· ERASMUS+ KA202 projektą “ Enhancing Disabled – people Greatness and their Employability“ (vert. Neįgaliųjų galimybių ir įsidarbinimo proceso gerinimas) (2018-1-IT01-KA202-006770)
ERASMUS + K2 projekto „Neįgaliųjų galimybių ir įsidarbinimo proceso gerinimas“ ( EDGE) partnerių susitikimas Milane
Socialinių inovacijų centras (SIC) yra ERASMUS + K2 „Neįgaliųjų galimybių ir įsidarbinimo proceso gerinimas“ ( EDGE) projekto, skirto intelekto negalią turinčiam jaunimui įsidarbinti, partneris. Projekto tikslas – kurti ir išbandyti novatoriškas metodikas ir priemones, skirtas jaunuolių mokymui bei inkliuzinės aplinkos kūrimui įmonėse. Projektą koordinuoja Milano SIR konsorciumas, Italija. Projekte dalyvauja Socialinių inovacijų centras (SIC), Lietuva, „eCampus“ universitetas- Italija , „Fenacerci“ – Portugalija, Tesalijos universitetas – Graikija, „Die Querdenker“ -Austrija, „Inova Ltd – Jungtinė Karalystė. Visi partneriai kartu dirba kurdami naujos neįgalių jaunuolių darbo ir socialinės įtraukties priemonės, ugdančias jaunuolių sąmoningumą, savarankišką verslumą, padedančias mokytis darbo vietoje.
2019 gruodžio mėn. 5 d., „Cascina Bellaria“ būstinėje Milane Italijoje įvyko darbinis projekto dalyvių susitikimas. Susitikimo metu partneriai pasidžiaugė sėkmingai įgyvendinamo projekto eiga, pristatė vieni kitiems gerosios praktikos įdarbinant neįgaliuosius pavyzdžius. Labai didelį įspūdį susitikimo dalyviams paliko Nyderlandų verslininko T. van Wijko įsteigtas restoranas ,,Pirmas blynas” Vilniuje. Restorano idėja paprasta – žmonės, lankydamiesi ten supranta, kad dirbti turint negalią yra normalu. Tokiu pavyzdžiu yra didinamas žmonių sąmoningumas šiuo klausimu.
Susitikimo metu buvo pristatyti pasiūlos principai, įgyvendinant veiksmus, kuriais siekiama patekti į darbo rinką – paruošti jaunus žmones , turinčius protinę negalią eksperimentuoti su naujomis įdarbinimo strategijomis; skatinant savarankiško darbo būdus, kurių dėka jauni žmonės tampa savo ateities kūrėjais.
2020 vasario mėnesį projekto dalyviai vėl susitiks Italijoje. Susitikimo metu bus pristatytas inovatyvus produktas – kompiuterinis žaidimas, kuris skatins jaunuolių verslumo ugdymą, taip pat savarankiško darbo įgūdžius ir galimybes.
Trečiasis projekto EDGE susitikimas (angl. Enhancing Disabled-people Greatness and their Employability) vyko 2019 m. birželio 26-28 dienomis tolimojoje Portugalijoje.
Partnerius iš Italijos, Austrijos, Graikijos, Lietuvos (VšĮ Socialinių inovacijų centro) ir Jungtinės Karalystės priėmė didžiulė Portugalijoje veikianti organizacija CERCICA. Minėtoje organizacijoje galėjome stebėti asmenų su negale edukacijos, terapijos ir produktyvaus darbo procesus. Šiuo visaapimančiu projektu siekiame ugdyti įvairius asmenų su intelekto sutrikimais gebėjimus ir bendradarbiauti su įmonių, galinčių įdarbinti neįgaliuosius, atstovais. Trečiasis projekto EDGE susitikimas – tokio bendradarbiavimo pradžia. Susitikimo metu pradėjome kurti metodiką, kuria galės naudotis įmonėse dirbantys žmogiškųjų išteklių specialistai bei patys neįgalieji. Metodikos tikslas – padėti įmonėms kurti neįgaliesiems pritaikytą darbo aplinką. Antrasis vykusio susitikimo taikinys – įrankis skatinantis neįgaliųjų verslumą. Partneriai patys galėjo išbandyti įvairius praktinius užsiėmimus, padedančius lavinti platų gebėjimų lauką, reikalingą norint tapti darbdaviu pačiam sau. Norintiems rasti daugiau informacijos bei sekti projekto veiklą ir rezultatus, siūlome apsilankyti projekto tinklalapyje https://www.edge-erasmus.eu bei projekto Facebook paskyroje @EDGEErasmusProject.
Antrasis projekto EDGE susitikimas (angl. Enhancing Disabled-people Greatness and their Employability) vyko 2019 m. vasario 11-12 dienomis Graikijoje
2019 m. vasario 11 – 12 dienomis Graikijoje, jaukiame Volo miestelyje, vyko antrasis projekto EDGE susitikimas (angl. Enhancing Disabled-people Greatness and their Employability). Susitikimo dalyvius priėmė partneriai, atstovaujantys Graikijos Tesalijos universitetą. Primename, kad vienas iš minėto projekto tikslų yra palengvinti asmenų, turinčių negalę įsidarbinimą. Projekto partneriai iš Italijos, Austrijos, Graikijos, Lietuvos (VšĮ Socialinių inovacijų centro), Portugalijos ir Jungtinės Karalystės susitikimo metu nuveikė pirmuosius svarbius darbus, padėsiančius sukurti naujausiomis rekomendacijomis paremtą metodiką, skirtą specialistams, dirbantiems su negalę turinčiais asmenimis. Kartu su projekto partneriais dirbame, siekdami sukurti efektyvų įrankį, ugdantį savybes, reikalingas įsidarbinant bei stengiantis išsilaikyti darbo rinkoje jauniems, negalę turintiems asmenims.
Norintiems rasti daugiau informacijos bei sekti projekto veiklą ir rezultatus, siūlome apsilankyti projekto tinklalapyje https://www.edge-erasmus.eu bei projekto Facebook paskyroje @EDGEErasmusProject.
Pirmasis projekto EDGE (angl. Enhancing Disabled-people Greatness and their Employability) susitikimas Milane
2018 m. lapkričio 5-6 dienomis Milane buvo surengtas pirmasis projekto EDGE susitikimas. Susitikimas vyko nuostabioje užmiesčio sodyboje, kurioje veikia organizacija, užsiimanti neįgaliųjų ugdymu ir įdarbinimu. Susitikimo metu projekto partneriai galėjo stebėti puikų neįgaliųjų integracijos pavyzdį: sodyboje ne tik gyvena, tačiau ir daug ūkio darbų atlieka patys neįgalieji.
Susitikimo dalyviai (projekto koordinatorius Consorzio Sir Solidarieta in rete (SIR), (Italija)) ir partneriai iš Anglijos INOVA CONSULTANCY LTD, Graikijos UNIVERSITY OF THESSALY – UTH, Portugalijos FENACERCI, Austrijos Die Querdenker, Lietuvos Socialinių Inovacijų Centras (SIC) bei Italijos R.Q.SRL ir Melazeta srl pristatė kiekvienos iš atstovaujamų organizacijų veiklas bei turimą patirtį, skatinant neįgaliųjų integracijos procesus ir teikiant kompleksinę pagalbą socialinių ar darbinių įgūdžių stokojančioms visuomenės grupėms.
Po partnerių prisistatymo projekto koordinatoriai (Consorzio Sir Solidarieta in rete (SIR) Italija) apžvelgė projekto tikslus, laukiamus rezultatus bei projekto administravimo planą. Kiekviena iš atsakingų organizacijų pristatė laukiamus intelektinius produktus. Pirmosios susitikimo dienos pabaigoje buvo pristatytas ir aptartas projekto įgyvendinimo kokybės planas.
Antrosios susitikimo dienos metu aptartas projekto veiklų platinimo planas bei kiekvienos iš partnerių organizacijų vaidmuo skleidžiant informaciją apie vykdomas veiklas. Taip pat aptartas projekto veiklų kalendorius, potencialios susitikimų bei reikalingų pateikti ataskaitų datos, vidinės komunikacijos būdai ir priemonės. Susitikimas baigėsi artimiausių tolesnių žingsnių apibendrinimu.